top of page

NEYE İHTİYACINIZ VAR?

Öncelikle kendinize ait veya bizden kiralayabileceğiniz bir motosiklet, sürücü ehliyeti ve güvenliğiniz için piste uygun bir kıyafet. Eğitim günü, Türkiye’de geçerli bir motosiklet ehliyeti (A2) veya yarış lisansınızın mutlaka yanınızda hazır bulunması gerekmektedir. Yurt dışı katılımcılardan uluslararası geçerli bir motosiklet ehliyeti talep edilecektir.

CSS eğitimlerine herhangi bir tipte motosiklet ile katılabilirsiniz. Motosikletinizin cruiser, naked, super sport veya enduro olması CSS eğitimi almanıza engel değildir.

 

MOTOSİKLETİN GÖRSEL KONTROLÜ

 

Kurs günü kullanılmak üzere, size bir çalışma paketi ve motosikletinizin ön kısmına yerleştirilecek bir kursiyer numarası verilecektir. Motosikletinizin görsel kontrolü sırasında hız göstergeniz ve aynalarınız bantlanarak kapatılacaktır. Daha sonra lastik basınçlarınızı pist için ayarlamanızı tavsiye ediyoruz (ön:30 psi, arka:30psi). Pistte yeterli miktarda lastik basınç ölçüm cihazı ve kompresör hazır bulunacaktır.

Lütfen gün sonunda lastik basınçlarınızı yol şartları için ayarlamayı unutmayınız. Motosikletinizin pist şartlarına uygunluğunu sağlamak sizin sorumluluğunuzdur. Motosikletinizin marka, model ve tipi önemli değildir önemli olan motosikletinizin temiz, bakımlı ve her tür sıvının sızdırmazlığının sağlanmış olmasıdır. Jantlar, lastikler, zincir, frenler, tüm oynar noktalardaki rulmanlar, ön ve arka süspansiyon iyi durumda olmalı ve bütün bu noktaların eksiksiz ve hasarsız durumda olduğu piste gelinmeden sürücü tarafından kontrol edilmelidir. Piste girerken motosikletiniz bizim tarafımızdan kontrol edilecektir.

Teknik kontrol sonucu motorunun piste çıkmaya elverişli olmadığına karar verilen öğrenciler, hiçbir ücret iadesi olmaksızın program dışı kalacaktır.

KIYAFET VE GÜVENLİK EKİPMANLARI

Kıyafetler pistte oluşabilecek istenmeyen durumlarda sizi korumalıdır, bu yüzden kıyafet ve özellikle kaskı kurallara uymayan katılımcılar hiçbir ücret iadesi olmaksızın eğitime alınmayacaktır.

 • Sürücüler tarafından kullanılan tüm kasklar ECE 22-05, Snell M2000 /M2005, DOT, BSI 6658 Type A veya ACU Gold onaylı tam (full face) kask olmak zorundadır. Motosikletinizi kullandığınız süre boyunca kask takılmalı ve uygun bir biçimde bağlanmış olmalıdır. Çenesi açılır (flip-up) kasklarla eğitime katılamazsınız.

 • Deri ya da tekstil kıyafetler tek parça ya da (en azından kalçadan kalçaya) birleştirilebilir iki parça olmalı, tam (omuz,dirsek ve kalça) korumaları bulunmalı ve vücudunuzun tamamını kaplamalıdır. Motosiklet için üretilmiş, uzun ve tam (kaval,burun ,topuk ve bilek) korumalı çizmeler ve bileği kapatacak kadar uzun, üzeri karbon veya sert korumalı tercihen deri eldiven kullanılmalıdır. Ayrıca tüm sürücülere sırt koruma kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

 • Kullanılacak tüm giysiler hasarsız olmalıdır. Metal parçacıklı diz kaydırıcıları (knee slider) yasaktır.

 • Motokros eldivenleri ya da bileği açıkta bırakan deri eldivenler, jean pantolon veya ceket, paddock ceket tabir edilen korumasız tekstil motosiklet ceketleri, motosiklet botu olmayan hertür bağcıklı ya da bağcıksız bot ve açık kask kullanmak KESİNLİKLE YASAKTIR.

 • Hiçbir sürücü kurs sırasında alkol tüketmemeli ya da alkolün etkisi altında olmamalıdır. Alkol testi yapma ve bu gerekçe ile katılımınıza izin vermeme hakkımızı saklı tutarız.

 • Hiçbir sürücü kurs sırasında (reçeteli ya da reçetesiz) ilaçların etkisi altında olmamalı ve sürüşüne etki edebilecek bir sağlık sorununa sahip olmamalıdır.

GÜVENLİK KURALLARI

Eğitime katılan herkes kim olursa olsun öğrencidir ve kuralları tamamen kabul etmesi gerekmektedir. Bütün bu katı kurallar sizin güvenliğiniz içindir. Bu kuralların herhangi birini ihlal eden katılımcı yetkililer tarafından ücret iadesi olmaksızın pistten çıkartılacaktır.

 • Tek teker, kıç kaldırma, lastik yakma gibi her tür tehlikeli hareket yasaktır.

 • Pitlerde maksimum sürat 50 km/saattir.

 • Pistte ters yöne gitmek kesinlikle yasaktır.

 • Pist görevlilerinin ve/veya eğitmenin onayı olmadan piste çıkmak yasaktır.

 • Katılımcı kendi devresinin sonunda mutlaka pite dönmelidir.

 • Düşüp, hasar gören motosikletlerin, yetkili veya eğitmen onayı olmadan piste çıkmasına müsade edilmeyecektir.

 • Hızlı sürücü yavaş sürücüyü geçerken, yavaş sürücüye 2 metreden daha fazla yaklaşamaz.

 • Pist üzerinde veya sınıflarda aksiyon kamerası kullanmak ve çekim yapmak yasaktır. 

DİĞER HİZMETLER

 • Kurs süresince katılımcıların pist üzerinde, sınıfta ve padockta onaylı fotoğrafçılarımız tarafından fotoğrafları çekilecektir. Fotoğraf hizmetinden faydalanmak isteyen katılımcılarımızın kayıt esnasında bildirmeleri gerekmektedir. 

 • Kurs boyunca www.motosikletim.com.tr standında CSS markalı ürünler, Twist of The Wrist kitapları, DVD’leri ve benzerleri ile tarafımızdan onaylanmış sponsorlarımıza ait ürünlerin satışı yapılacaktır.

 • Bunun haricinde yine www.motosikletim.com.tr standında kask, eldiven, çizme gibi kıyafetler ile lastik, balata, yağ gibi sarf malzemeler katılımcılara özel indirimlerle satışa sunulmaktadır.

 • Eğitim süresince olası sorunlar için teknik hizmet vermek üzere bir ekip pistte bulunacaktır.

 • Yemek ve içecek için kurulacak olan lounge dan hizmet alabilirsiniz. 

SEYİRCİLER

Organizasyon halka kapalı yapılacaktır. Ancak ailenizin ya da arkadaşlarınızın kursu izlemek için gelmelerini mutlulukla karşılıyor olacağız. Seyircilerin sınıf derslerine katılmalarına izin verilmeyecektir. Ayrıca seyircilerin izlemesi için özel bir alanda bulunmamaktadır. Tüm izleyicilerin kurs günü, yetkili kurs görevlisine kayıt yaptırmaları ve gün boyu yaka kartlarını taşımaları gerekmektedir. Lütfen, 18 yaşın altındaki gençlerin ve çocukların pit bölgelerine geçmelerinin ya da motosikletlerin kullanıldığı alanlarda bulunmalarının kesinlikle yasak olduğunu unutmayınız.

KAYIT ŞARTLARI

Eğer herhangi bir nedenle eğitim tarihinizi değiştirmeniz gerekirse, Superbike School Ltd değişiklik için sizden ekstra bir ücret talep edebilir. Eğitim tarihinden 45 gün önce haber verilmesi halinde; tarih değişikliği derhal yapılabilmekte, aksi halde; rezervasyonunuzun başka birine satılabilmesi ön şartı yerine gelmeden değişiklik yapılamamaktadır.

Eğitime katılamamanız ya da iptal etme talebinde bulunmanız durumunda, lütfen web sitemizde bulunan şirket geri ödeme politikasını dikkate alınız. Eğitimlerin yağmur yağması durumunda dahi yapıldığını ve bunun ıslak zeminde sürüş yeteneklerinizi geliştirmek konusunda bulunmaz bir fırsat olduğunu unutmayınız. Yağışlı havalar kaydınızı iptal etmek ya da ertelemek için geçerli bir sebep olarak kabul edilmemektedir.

 

PIRELLI VE METZELER LASTİKLER

Lastik sponsorumuz LAPAŞ’ın katkılarıyla Pirelli ve Metzeler marka lastikler kursiyerlerimize indirimli özel fiyatlarla sunulacaktır. Lastik satışlarımız www.motosikletim.com.tr üzerinden yapılacak. Kampanya dahilinde lastik satın alan kursiyerlerimizin lastikleri LAPAŞ tarafından pist alanında takılacaktır.

Lütfen unutmayınız: Fiyatlar sadece alım yaptığınız tarih için geçerli olup daha sonra değişikliğe uğrayabilir.

Eğitimimizde sizi aramızda görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz. Sorularınız için bize info@superbikeschool.com.tr e-posta adresinden yada +90 216 469 4415 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.

KAYIT, KURALLAR VE ÜCRETLER
bottom of page