top of page
 • Eğitime kendi motorumla mı katılıyorum?
  İster kendi motosikletinizle ister bizden kiralaycağınız Honda CBR 600 RR, Honda CBR 1000 RR, BMW S1000RR veya Aprilia RSV4 Factory ile eğitime katılabilirsiniz.​
 • Motorumun normal lastikleri olur mu, yoksa yarış lastiği mi almalıyım?"
  Amacımız size birşeyler öğretmek ve yeni teknikleri uygulamanızı sağlamak olduğundan gün boyu %80 kapasite ile sürüş yapmanızı bekliyoruz. Dolayısıyla iyi durumda olan normal yol lastikleri hiç bir sorun teşkil etmemektedir.
 • CSS eğitimi için hangi tip motosikletler kabul ediliyor? Ben bir Harley Davidson kullanıcısıyım. Kendi motosikletimle eğitim alabiliyor muyum?
  CSS'ye ister scooter ister Harley ile katılabilirsiniz. Biz Viraj öğretiyoruz, motosikletinizde en güvenli bir şekilde virajları almanız için gerekli tüm bilgileri eğitimlerimizde alabilirsiniz.
 • Pist için uygun motosiklet ekipmanlarım yok kiralama şansım varmı?
  Tabiki eğitimlerimizde bizden kiralayabileceğiniz deri tulum ve çizme bulunmaktadır.
 • Eğitimlere tekstil mont,pantalon ve turing bot ile katılmak mümkün müdür."
  Katılabilirsiniz ancak bazı şartlarımız var. Deri yada tekstil(tercihen Kevlar/Cordura veya benzeri) kıyafetler tek parça yada (en azından kalçadan kalçaya) birleştirilebilir iki parça olmalı, tam (omuz,dirsek ve kalça) korumaları bulunmalı ve vücudunuzun tamamını kaplamalıdır. Motosiklet için üretilmiş, uzun ve tam (kaval,burun ,topuk ve bilek) korumalı çizmeler ve bileği kapatacak kadar uzun, üzeri carbon veya sert korumalı tercihen deri eldiven kullanılmalıdır. Ayrıca tüm sürücülere Sırt Koruma kullanmalarını tavsiye ediyoruz.
 • Eğitimlerde gruplar nasıl oluşuyor?
  Herkes Birinci Basamaktan başlıyor ancak grupları oluştururken, yakın seviyedeki sürücüleri bir araya toplamaya çalışarak grup içerisindeki hız farkını %10 civarında tutmaya çalısıyoruz.
 • Level 1'den mi başlamam gerekiyor?
  Evet, herkes Level 1'den başlamak zorunda. Level 1 sizin mevcut yeteneğinizi ya da birikimlerinizi yansıtmamaktadır. Her okulun olduğu gibi bizimde bir sistemimiz var ve bu sistem gereği eğitim Level 1'den başlıyor..​
 • Geçenlerde ileri sürüş teknikleri adı altında verilen bir eğitime gittim ancak bu eğitim, eğitmenlerin neredeyse hiç yorum yapmadığı ve herkesin ne kadar hızlı gidebildiğini gösterdiği bir hal aldı."
  Biz bir Viraj Okuluyuz ve sadece Viraj Teknikleri üzerinde çalışırız. Her gün 5 sınıf eğitimi, 5 pist eğitimi ve pist dışı eğitimler olacak. Her pist seansından sonra Sürüş Eğitmeniniz size gelişiminizle ilgili kişisel bir değerlendirme yapacak. Burası bir pist günü değil bir okuldur ve sanki pist günündeymiş gibi davrananlar eğitim dışı bırakılırlar.​
bottom of page